7 pont a helyes zsákolásról

1. Figyelem (szemkontakt)
Az első probléma, amit sok kezdő boxoló zsákolásnál elkövet, hogy vagy nagyon mereven, vagy egyáltalán nem is figyeli a zsákot. Ne csak egy pontra koncentrálj, hanem lásd az egész zsákot. Mindig figyeld a célpontot, kövesd a szemeddel az ütéseidet.
2. Egyensúly
Amikor ütöd a zsákot, tartsd meg az egyensúlyodat. Ne ess neki a boxzsáknak az ütéseknél. Mindig figyelj a lábmunkára a edzés közben. Ha ezekre odafigyeljsz, az ütéseidnek sokkal nagyobb erejük lesz.
3. Üssed és ne toljad (lökjed)
A zsákot üssed és ne toljad vagy lökjed. Ne hagyd a zsákot kilengni. Akkor jó az ütésed, ha a boxzsák belsejére koncentrálsz. A jó technikával püfölt zsák, nem leng ki. A karod is sokkal hamarabb elfárad, ha csak lökdösöd a zsákot.
4. Állj meg az ütésnél
Az ütés pillanatában állj meg. (helyes boxállásban) Zsákolás közben mozognunk kell a lábunkkal is. Előre, hátra, oldalra lépegetünk a zsák körül. Amikor viszont kiütjük az ütéseket, akkor állj stabilan. Figyelj a helyes boxbeállásra!
5. Támadás után mozogj el
Zsákolás közben sokan elfelejtkeznek a lábmunkáról. Nem jó, ha megállunk a boxzsák előtt és ész nélkül püföljük. Fontos, hogy a támadások után mozogjunk el. Ha leütöttél egy kombinációt, utána mozogj el a lábaddal. Természetesen itt is fontos az egyensúly. (2. pont)
6. Ne várj
Akkor is üss párat a zsákra, ha pihensz. Ha megfigyeled a profi boxolókat, ők mindig ütik a zsákot. Még akkor is, amikor pihennek. Maximum 2 másodpercet pihennek és már küldik is a következő kombinációt.
Sok kezdő boxoló helytelenül, akár 10 másodpercet is pihen az ütések között. Az igazi bunyóba, annyi időd nincs pihenni. Abban a pillanatban, ahogy abbahagyod az ütést, az ellenfeled kezd el támadni. Szóval a lényeg, mindig üss. Nem kell teljes erőből. Pihenésnél üthetsz kisebb erővel. A lényeg hogy mindig püföld a zsákot.
7. Kevesebb erő, jobb légzés
A zsákolás olyan mint a futás, sok múlik a légzésen. Ne akarj hatalmasakat ütni, inkább figyelj a helyes légzésre. Az erős ütések jönnek maguktól, amint javul a technikád. Ne hagyd, hogy a zsák teljesen kifárasszon. A zsák a te ritmusodban fog dolgozni. Ha odafigyelsz a légzésedre és az ütéseid erejére, akkor kevésbé fogsz kifáradni.